مرکز پایش مسئولیت اجتماعی و فرهنگی

رئیس جهاد دانشگاهی در “همایش ملی مسئولیت اجتماعی؛ دانشگاه و صنعت”: اگر بخواهیم در عرصه دانشگاهی پیشرفت کنیم، باید به موضوع مسئولیت‌پذیری دقت کنیم

رئیس جهاد دانشگاهی در “همایش ملی مسئولیت اجتماعی؛ دانشگاه و صنعت”: اگر بخواهیم در عرصه دانشگاهی پیشرفت کنیم، باید به موضوع مسئولیت‌پذیری دقت کنیم

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه اگر بخواهیم در عرصه دانشگاهی پیشرفت کنیم، باید به موضوع مسئولیت‌پذیری دقت کنیم، گفت: جهاد دانشگاهی به مسائل ناب و کارهای برزمین مانده ورود کرده است. بررسی اقدامات جهاد دانشگاهی بیانگر این است که این نهاد به حوزه‌های فنی‌مهندسی، پزشکی، فرهنگی و مسائل دیگر ورود کرده است.

به گزارش ایسنا، دکتر حسن مسلمی نائینی در همایش «مسئولیت اجتماعی، دانشگاه و صنعت» که صبح امروز، چهارشنبه، ۳ آبان در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مسائل و مشکلاتی که با آن مواجه هستیم، موضوع مسائل اجتماعی است. جمهوری اسلامی ایران از منظر مسائل فنی‌مهندسی، علمی و پزشکی مشکل ندارد، اما در زمینه مسائل اخلاقی مشکلاتی داریم.

وی با بیان اینکه موضوع مسئولیت‌پذیری مورد توجه دین اسلام قرار گرفته است، گفت: به فرموده پیامبر، تمام مسلمانان، حافظ و نگهبان یکدیگر هستند و نسبت به یکدیگر مسئولیت دارند.

رئیس جهاد دانشگاهی ادامه داد: تمام اعمال ما مبتنی بر مسائل اجتماعی است؛ به نحوی که نماز نیز به صورت جماعت برگزار می‌شود.

مسلمی نائینی با اشاره به دوران تحصیل خود در کشور ژاپن، گفت: این کشور به موضوع مسئولیت‌پذیری اجتماعی بسیار توجه می‌کند. رابطه میان دانشجویان و اساتید مانند رابطه پدر و فرزندی است. اگر بخواهیم در عرصه دانشگاهی پیشرفت کنیم، باید به موضوع مسئولیت‌پذیری دقت کنیم.

وی ادامه داد: چالش‌های بسیاری در زمینه مسئولیت‌پذیری اجتماعی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی در زمینه مسئولیت‌پذیری اجتماعی ورود کرده است، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به مسائل ناب و کارهای برزمین مانده ورود کرده است. بررسی اقدامات جهاد دانشگاهی بیانگر این است که این نهاد به حوزه‌های فنی‌مهندسی، پزشکی، فرهنگی و مسائل دیگر ورود کرده است.

وی با اشاره به اقدامات جهاد دانشگاهی در حوزه پزشکی، گفت: مرحوم کاظمی آشتیانی در زمینه سلول‌های بنیادی فعالیت می‌کرد، به نحوی که پرچم فعالیت‌های پژوهشگاه رویان در جهان برافراشته شده است. تلاش‌ها و اقدامات مرحوم کاظمی آشتیانی در زمینه سلول‌های بنیادی برای درمان بیماری‌ها و ناباروری کاربرد دارد.

مسلمی نائینی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی باید در زمینه مسئولیت‌پذیری اجتماعی فعال باشد، گفت: ما در جهاد دانشگاهی به پشتوانه دانشی که در اختیار داریم و با استفاده از پژوهشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها ‌و سازمان‌های وابسته می‌توانیم در زمینه مسئولیت‌پذیری فعال باشیم. پراکندگی جهاد دانشگاهی در ایران گسترده است. ورود جهاد دانشگاهی به حوزه مسئولیت‌پذیری می‌تواند منشأ خیر شود.

وی با بیان اینکه باید مسئولیت‌پذیری اجتماعی را در کشور جاری کنیم، افزود: باید به نحوی عمل کنیم که میزان راندمان کاری در حوزه‌های مختلف افزایش یابد. مسئولیت‌پذیری اجتماعی در کشور ژاپن بسیار زیاد است، به نحوی که رابطه رئیس و مرئوسی در آنجا وجود ندارد و همه در کنار هم کار می‌کنند. چین از الگوی ژاپن پیروی کرده است.

مسلمی نائینی خاطرنشان کرد: رابطه رئیس و مرئوسی در بدنه جهاد دانشگاهی وجود ندارد، رابطه حاکم بر جهاد دانشگاهی مسئول و مجری است و همه در کنار یکدیگر کار می‌کنیم.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

[ultimatemember form_id="13714"]